środa, 16 listopada 2016

Inspiracje treningowe

Ostatnie dwa miesiące nie są dla mnie zbyt łatwe. Albo choroba mojego taty, albo wieczne problemy z pracą. Nie ukrywam, że te drugie trochę odznaczają się na mojej psychice i wierze w siebie. Co jest ze mną, że nie mogę znaleźć normalnej pracy na dłużej? Na początku najchętniej usiadłabym z załamanymi rękoma i kontemplowała ten temat, dobijając się jeszcze bardziej. Ale większość rzeczy ma swoje plusy, więc staram się je widzieć również w tej sytuacji. Po pierwsze, mam okazję do wymyślenia, co jest przyczyną tego stanu rzeczy i później pracować nad jej zwalczaniu. :)

Dzisiaj, w wyniku tego wolnego czasu wróciłam do porzuconych ostatnio treningów. :) Od kilku dni chodził za mną pomysł, żeby poćwiczyć, bo zaczęło mi tego brakować i dzisiaj wreszcie się za to zabrałam. Był to dość lekki trening, bo nie ćwiczyłam od ok. 2 miesięcy, ale poczułam się o wiele lepiej. Zawsze ćwiczeniom towarzyszyło mi przyjemne uczucie, że mogę więcej, że jestem fajna, robiąc cokolwiek dla siebie. Teraz motywuje mnie jeszcze fakt, że chciałabym wyglądać lepiej, niż obecnie. Nie jestem gruba, ale przy ogromnym zamiłowaniu do jedzenia muszę pilnować, żeby nie "rozszerzać się" w ekspresowym tempie. :) Poza tym, chciałabym wzmocnić mięśnie brzucha, żeby w przyszłości, po ciąży, móc łatwiej wrócić do figury sprzed ciąży. :) Wybiegam trochę w przyszłość, ale wiadomo, że trzeba zacząć dużo wcześniej. :)

Przez tą zajawkę na ćwiczenia wpadłam na pomysł, żeby wrzucić Wam tutaj kilka przykładów treningów. Jeszcze na poprzednim blogu, podałam również kilka zestawów treningowych, po które kiedyś sięgałam. Ten wpis znajdziecie tutaj. :)

Jakiś czas temu odkryłam te ćwiczenia, które jeszcze przyjemniej mi się wykonuje. Bardziej motywują i nie są zbyt nudne. :) Podam kilka z nich, które najczęściej robiłam i do których najchętniej wracałam. :)

1. Odchudzanie Primavera - 20 minutowy trening na spalanie2. Trening na szczupłe uda i pośladki

                                                                                               

3. 8 minutowy trening cardio
4. Ćwiczenia na mięśnie brzucha5. ZUMBA - Boom Boom6. ZUMBA - Worth itMoże mało różnorodne, jeśli chodzi o pierwsze pozycje, ale to moje odkrycie sprzed kilku miesięcy i naprawdę jestem zakochana w tych ćwiczeniach. :) Jeśli poszukujecie jakichś pomysłów na treningi w domu, to naprawdę polecam. :)

2 komentarze:

 1. Nie łam się, po prostu nie znalazłaś jeszcze takiej pracy, w której czułabyś się dobrze, a robienie czegoś czego się nie lubi, nigdy nie jest dobrą opcją.

  Co do treningów to kiedyś dużo ćwiczyłam, schudłam i...jojo ;( Stwierdziłam, że nie lubię ćwiczyć, nie będę tego robić i koniec kropka. Zaczęłam biegać i było super, ale później brakowało mi na to czasu, imprezy, nauka itp., a teraz z kolei, jest za zimno. Kiedy chodziłam na tańce, to zawsze ten ruch jakiś był, ale od dłuższego czasu jest co raz gorzej. Moje życie opiera się tylko na uczelni i stancji, gdzie się uczę, impreza od czasu do czasu, to chociaż mogę się wyszaleć na parkiecie :D Myślę nad basenem, jak skończą się kolokwia, to wpadnę i zobaczę jak tam będę się czuć, bo powiem szczerze, że fanką przebierania się nie jestem, ale pływać lubię :D (może będzie o tym jakiś post)

  Życzę powodzenia w szukaniu pracy, wiadomo, pieniądze są bardzo ważne, ale robienie czegoś, co sprawia przyjemność jest ważniejsze :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ostatnio mam to samo, jeśli chodzi o ruch. Udaje mi się tylko robić krótką, poranną gimnastykę i to tyle. Nie mogę się zmotywować do powrotu do treningów. Najpierw odpuściłam, bo pracowałam i trudno było mi znaleźć czas i siły na to. A teraz z lenistwa...:)

   Usuń